Kaymakam Türkmen’den Ağaçlık Mahalle Ziyareti
Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hamza Türkmen, Cumhuriyet Savcısı İlker Çağatay Aydın, Savcı Hümeyra Yar, AK Parti İlçe Başkanı Tahsin Babur ve Kurum Amirleri ile birlikte ilçe merkezine 22 km uzaklıkta bulunan Ağaçlık Mahallesini ziyaret etti.
Ağaçlık Mahalle Muhtarı Salih Kalaç tarafından karşılanan Başkan Vekili Türkmen, Kurum amirleri ile birlikte Ağaçlık taziye evinde mahalle sakinleri ile bir araya gelerek vatandaşların talep ve sorunlarını tek tek dinledi. 
Kaymakam ve Başkan Vekili Hamza Türkmen;
“İçişleri Bakanın görevlendirilmesi ile İki yıldır burada kayyumluk hizmeti veriyoruz. Her ne kadar yeni gelsem de benden önceki arkadaşım iki yıl boyunca bu hizmeti vermiş. Bütün mahalleler için aynı şey geçerli ne hizmet yapıldıysa bu iki yıl içinde yapılmış. İki yılda ilçenin Birçok mahalle muhtarlarından gelen taleplerin birçoğunun ihtiyaçlarını yerine getirdik. Biz sadece belediyenin kaynaklarını kullandık. Sadece size ayrılan kaynağı doğru hizmetlerde kullanmasını sağladık. İnşallah bundan sonrada bu amaçta bu hizmetlere devam edeceğiz. Bazı ihtiyaçlar hala devam ediyor Muhtarla bana getiriyorlar bir iki yıl veya beş yıl sonra Buraya geldiğimizde sizin benden isteyeceğiniz başka hiçbir şey kalmayacak. Bunun dışında belediyecilik hizmeti olarak yıllardır alışılagelmiş olan yol su kanalizasyon gibi hizmetlerden ziyade biz geleceğimize yatırım yapıyoruz. Gençlerimize, çocuklarımıza yatırım yapıyoruz. Okullarımızın standartlarını yükseltiyoruz. Okuldaki öğrencilerin Sadece okuldaki eğitimin dışında bir müzik faaliyetiyle bir sanat faaliyeti ile spor alanında çalışmasını istiyoruz Bunun yanı sıra birçok okulumuzda yazılım dili eğitimini öğretmeye başladık Bizim çocuklarımız gelecekte bilim teknoloji üreten insanlar olacak bunlar sizin geleceğiniz. Biz bütün mahallelerimizde bugüne kadar gelmemiş bütün hizmetleri yerine getireceğiz.” dedi. 
Kaymakam ve Başkan Vekili Türkmen yaptığı mahalle ziyaretlerinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile Toplum Sağlığından gelen görevliler ile önceden belirlenen ihtiyaç sahibi aileleri ve hastaları ziyaret etti. Çatak Belediyesi tarafından Mahalledeki çocukların doyasıya eğlenmeleri için ise şişme oyun parkı kuruldu. 
Vatandaşlar ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek, sorunlarıyla yakından ilgilenen Kaymakam Türkmen’e teşekkür etti.