2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılında okullarda güvenlik noktasında alınacak tedbirler Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül başkanlığında yapılan “Okul Güvenliği Toplantısı”nda ele alındı.
 
Şehit Talha Musap Selçuk İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda düzenlenen toplantıya Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül, İlçe Emniyet Amiri Emre Kayhan, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Yunus Gündüz, Yazı işleri Müdürü Murat Okan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Salih Taş, Milli Eğitim Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, Okul Aile Birliği Başkanları ve muhtarlar katıldı.
 
Toplantının açılış konuşmasını yapan Kaymakam ve Başkan Vekili Hacı Asım AKGÜL,
"Önümüzdeki eğitim-öğretim sezonunda öğrencilerimizin huzurlu bir ortamda eğitim görmeleri için okul içlerinde ve çevrelerinde gereken her türlü tedbiri alacağız. Belediyemiz tarafından okullarımıza güvenlik kamerası takıldı. Eksik ve kayıt cihazları yetersiz olan kameralara ise takviye yapıldı. Bizler eğitim noktasında üzerimize düşenleri yapmaya çalışıyoruz fakat eğitimde sadece akademik başarı değil sosyal başarı ile de değerlendirmek lazım. O yüzden siz değerli idarecilerimizden de güzel adımlar bekliyoruz. İlçemizde eğitim kalitesini daha da ileri seviyelere çıkarmak için çalışıyoruz." dedi. 
 
Kaymakam Akgül'ün konuşmasının ardından toplantının diğer gündem maddeleri masaya yatırıldı. Maddeler arasında ilçede bulunan internet kafelerin düzenli olarak denetimlerinin yapılacağı, Okul çevrelerinde alkol, uyuşturucu, sigara gibi kötü alışkanlıklarla mücadeledenin yapılması gerektiği, bütün okulların iç ve dış denetimlerinde okul etrafında kontrollerin olacağı, köy okullarında ise jandarma tarafından güvenlik koruyucularının okul güvenliğini sağlamaları gerektiği kararları alındı.