Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hamza Türkmen, Alacayar Mahallesi'ni ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi. 
Başkan Vekili Türkmen, mahalle ziyaretleri kapsamında ilçeye 12 kilometre uzaklıktaki Alacayar Mahallesi’ne gitti. Türkmen’e Cumhuriyet Başsavcısı İlker Çağatay Aydın, Savcı Hümeyra Yar, Hakim Hilal Merve Aydın, Hakim Meryem Gümüş, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Serkan Karakoç, Emniyet Amiri Emre Kayhan, AK Parti İlçe Başkanı Tahsin Babur, Belediye Başkan Yardımcısı Murat Okan, Ezdinan Kanaat Önderi Salih Özbek ve Kurum Amirleri eşlik etti. 
Alacayar Mahalle girişinde Başkan Vekili Türkmen ve beraberindeki ekibi  Alacayar Mahalle Muhtarı Burhan Katar ve vatandaşlar karşıladı. Muhtar ve Vatandaşlar ile mahalle camiine geçen Türkmen, vatandaşlarla birlikte namaz kıldıktan sonra ALacayar Taziye evinde mahalledeki Erkekler ile görüştü oradan mahallede bir evde toplanan Bayanlar ile oturup sohbet ederek tek tek taleplerini dinledi. En iyi hizmeti vermek için büyük çaba gösterdiklerini belirten Türkmen, birlik ve beraberlik mesajı verdi.  
Türkmen ve beraberindeki heyet Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfı tarafından belirlenen adreslere giderek hasta ziyaretlerini tamamladıktan sonra mahalleden ayrıldı.