Kaymakam Türkmen'den Bilgi Mahallesine Çıkarma 
Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hamza Türkmen, Vatandaşların Sorunlarına Yerinde Görüp Çözüm Sağlamak için Mahalle ziyaretlerine başladı. 
Yaklaşık 2 aydır Çatak’ta göreve başlayan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Türkmen, vatandaşlardan gelen talep ve istekler doğrultusunda mahalle ziyaretlerine başladı. Sorunları yerinde tespit edip çözüm sağlanması için kurum amirleri ile birlikte İlk ziyaretini ilçe merkezine 25 km uzaklıkta bulunan Bilgi Mahallesine yaptı. 
Bilgi Mahalle Muhtarı İsa Urut’tan bilgi alan Kaymakam Türkmen,  ilk olarak Bilgi ilkokulu ve ortaokuluna ziyaret ettikten sonra vatandaşlarla bir araya gelerek talep ve isteklerini dinledi. 
Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hamza Türkmen, "Bizler burada devleti temsil ediyoruz. Ayrım yapmaksızın uzak yakın mesafesi demeden hizmeti herkesin ayağına götürmek, vatandaşlarımızı dinlemek bizim görevimiz. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın desteği ve yardımları ile iki yılda çok güzel hizmetler olmuş. Gelecek yıl yol genişletme çalışmaları devam edecek. Parke taşı olmayan yerlere parkı taşı döşemeye devam edeceğiz. İşler yapıldıkça Çatak her geçen gün daha gelişip güzelleşecek. İşler bitmez ama Allah’a Hamd olsun fiziki olarak pek eksiğimiz kalmamış. Şimdiki hedefimiz ilçemizin eğitim çıtasını yükseltmek Bilgi mahallemizdeki anasınıfı öğrencileri Montessori eğitim tekniği ile eğitim alıyor. Ayrıca öğrencilerimize anasınıfından itibaren İngilizce eğitim veriyoruz. Ortaokul öğrencilerimize de robot yapmayı öğretiyoruz. Hedefimiz Çatak’ı her alanda sorunsuz bir ilçe yapmak. Bunu da siz değerli halkımızla el ele vererek başaracağız" dedi.
Bilgi Mahalle Muhtarı İsa Urut; “ Kaymakam Beyin kurum amirleri ile yapmış olduğu mahalle ziyaretinden çok memnun kaldık. Vatandaşlar kendi istek, taleplerini ve sıkıntılarını dile getirdi. Kaymakamımız ilgili kurum amirlerine çözüme kavuşturulması için gerekli talimatları verdi. Allah Devletimize zeval vermesin.” Dedi.